Sosyal Medya

81Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

Sohbet Sitelerinin Avantajları Nelerdir?

            Modern çağın en güçlü iletişim aracı olan internetin hayatımıza girmesi ile birlikte yaygınlaşan sesli chat kavramı, yapılan araştırmalara göre insan psikolojisi üzerinde son derece olumlu etkiler sunuyor. Hatta bazı uzmanlara göre internet üzerinde chat yapmak bazen psikolojik bir terapi yerine geçebiliyor.
 
Sohbet Ederek Rahatlamak

 
            Günlük yaşam, birçok stresli olayı da beraberinde getiriyor. Kimi zaman bu olayları hiç kimseye anlatmayıp, içimize atıyoruz. Ve bir süre sonra içimizde biriktirdiğimiz bu negatif duygular depresyon, takıntılar, panik atak gibi rahatsızlıklara sebep olarak yaşamı olumsuz etkiliyor. İnternet üzerinde  bulunan sesli sohbet siteleri insanların hiç kimseye anlatamadıkları konuları hiç tanımadıkları birilerine anlatmaları ve rahatlamaları için önemli bir ortamdır. Burada yapılan sohbette insanın konuştuğu kimseyi hiç tanımaması, hatta yüzünü görmüyor olması önemli bir etken. Böylelikle insanın tanıdığı birine anlatmakta zorlanacağı konuları, çok daha rahat ve çekinmeden anlatması söz konusu olabiliyor.
 
Yeni İnsanlar Tanımak
 
            İnternette bulunan sesli siteler sayesinde yeni insanlar tanımak ve belki de ömür boyu kalıcı dostluklar kurmak mümkün. Hatta bu sayede tanışarak, hayatının aşkını bulanların, evlenip yuva kuranların sayısı hiç de az değil. Yapılan araştırmalar, yüz yüze gelmeden önce internet ortamı üzerinden tanışan kimselerin ilişkilerinin daha sağlam temeller üzerine kurulduğunu ortaya koyuyor. Bunun nedeni, karşımızdaki insanı değerlendirirken önce dış görünümü ile değil de, duygu ve düşünceleri ile tanımak ve değerlendirmeye çalışmak oluyor.

Yazar : uzmanpanel
05 Şub Çar 16:30
148 Görüntüleme


Gönder

Popüler Yorumlar